Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sobotę 13.04.2019 r. kolejna grupa uczniów PCKZiU (technik ekonomista, technik logistyk, mechanik pojazdów samochodowych) wraz z opiekunami, Panem Jarosławem Pieszczek i Krzysztofem Patrzek, wyruszyła w podróż do Hiszpanii!

To już trzecia grupa najlepszych uczniów Naszej szkoły, która będzie uczestniczyć w czterotygodniowych praktykach zawodowych w ramach projektu "Hola Erasmus+ w Hiszpanii". Uczniowie wraz z opiekunami będą mieszkać w pięknej willi w historycznym mieście Ubeda w Andaluzji na południu kraju. 

Już w niedzielę po długiej podróży uczniowie mieli okazję poznać tradycje związane z obchodami Świąt Wielkiej Nocy i zobaczyć barwną procesję, która przechodziła przez miasto.

Pierwsze dni w Ubedzie, to dużo słońca i zwiedzanie miasta.

Uczestnicy projektu Hola Erasmus+ w Hiszpanii

W poniedziałek, z samego rana Welcome Session - spotkanie zapoznawcze z Leną i Monicą z Euromind, a później wizyta w hiszpańskich przedsiębiorstwach, gdzie będą odbywać się praktyki. Po zapoznaniu się z wszelkimi formalnościami związanymi z praktykami i pobytem w Ubedzie, pora na Ubeda Walking Tour, czyli zwiedzanie miasta oraz jego zabytków.

Uczniowie PCKZiU w Ubedzie

Kolejny dzień, to pierwszy dzień praktyk, a po obiedzie lekcja Hiszpańskiego. W środę, 17 kwietnia, uczniowie uczyli się wykonywać churros - tradycyjną przekąskę śniadaniową hiszpanów. To coś w rodzaju naszych oponków, ale wykonywanych w formie długich paluchów, prętów w kształcie gwiazdy. Przysmaki te sprzedawane są w specjalnych kawiarniach zwanych Churreria. Posypywane są cukrem pudrem lub z gorącą czekoladą. Własnoręcznie wykonane churros smakowały wyśmienicie!

churros z gorącą czekaladą wykonane przez uczniów

Kolejne dni pobytu w Hiszpanii, to dni świąteczne, wolne od pracy. W czwartek, uczniowie wybrali się na wycieczkę do Sewilli, gdzie zobaczyli wiele zabytków i poznali różne potrawy w restauracjach.

Uczestnicy projektu w Sewilli

Kolejne świąteczne dni upłynęły na słodkim lenistwie i poznawaniu hiszpańskich tradycji świątecznych.

Wielkanocna procesja w Hiszpanii

Lany Poniedziałek, to Nasza polska tradycja, którą uczestnicy projektu nie omieszkali wprowadzić do Hiszpanii :-)

Praktyki zawodowe, to tylko część aktywności każdego dnia. Oprócz nich codziennie odbywają się lekcje hiszpańskiego, a wieczory to czas wolny lub wspólny wypad na kręgle, wieczór flamenco w klimatycznej restauracji lub po prostu relaks. A w sobotę kolejna wycieczka! tym razem w góry Sierra Nevada! Przejście trudnymi szlakami...

i zdobycie szczytu :-)

Relację z każdego dnia pobytu w Ubedzie można śledzić na Facebooku, na stronie UBEDA SHORE.