Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Początek roku  w  naszej szkole upłynął pod znakiem projektu ERASMUS. Grupa uczniów PCKZiU wyjechała na miesięczne praktyki zawodowe do Hiszpanii.

Miejscem pobytu praktykantów jest historyczne miasto Ubeda na południu kraju, w Andaluzji.  Dzieląca nasze regiony ogromna odległość (ok. 3000km) nie była uciążliwa, gdyż jej dużą część  uczniowie, wraz z opiekunami, przebyli drogą lotniczą. Dla większości uczestników wyjazdu był to pierwszy lot w życiu.

W sobotę 05 maja o godzinie 17.00 grupa 19-stu uczniów wyruszyła spod PCKZiU na praktyki do hiszpańskiej Ubedy. Uczniowie przez najbliższy miesiąc będą odbywać praktyki w hiszpańskich przedsiębiorstwach.

Podróż rozpoczęła się niespodziewanymi przygodami. Korek na autostradzie A4 w drodze do lotniska spowodował, ze wszyscy mieliśmy spore obawy czy zdążymy na czas. Na szczęście jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc ze strony rodziców i bliskich, którzy wybawili nas z tej stresującej sytuacji i dowieźli na lotnisko na 20scia minut przed odlotem.

Terminowo o północy wylądowaliśmy w Madrycie, skąd wyruszyliśmy w dalsza podróż autokarem.

Na miejscu przywitała nas Monika, oprowadziła wszystkich po hacjendzie po czym głodni i zmęczeni podróżą rzuciliśmy się na lodówkę.

Kolejny dzień spędziliśmy leniwie na odpoczynku i regeneracji po podróży. Po południu odwiedziła nas Lena, z którą udaliśmy się na spacer pięknymi uliczkami Ubedy.

Galeria zdjęć: