Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Samorząd Województwa Dolnosląskiego podjął uchwałę w sprawie przyznawania jedorazowego stypendium uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studentom w ramach Dolnoślaskiego Programu Wspierania Talentów.

Głównym celem i zadaniem programu jest przyznawanie stypendium utalentowanym i efektywnie działajacym uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studentom, chcącym pracować nad swoim rozwojem, by umożliwić im start w prestiżowych ogólnopolskich i miedzynarodowych konkursach. Uczniowie oraz studenci od lat uzyskują wybitne osiagnięcia w konkursach i olimpiadach, turniejach na szczeblu ogólnopolskim czy miedzynarodowym, z zakresu różnych dziedzin nauki. Koszty zwiazane z udziałem w tych wydarzeniach, niejednokrotnie przewyższaja dostepny budżet, uniemożliwiając tym samym udział w zawodach.

Mając na uwadze powyższe oraz rozwój talentów na Dolnym Śląsku, Samorząd Województwa Dolnosląskiego stworzył program, który będzie wspierał utalentowanych Dolnoślązaków, w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań.

Szczegóły dostępne w Regulaminie Dolnośląskiego Programu Wspierania Talentów.