Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

21 września 2017 roku klasa IV A oraz IV E wraz z opiekunami (p. Joanna Bereźnicka- Mężyk, p. Natalia Dzikowicz oraz p. Katarzyna Lewszyk) uczestniczyli we Wrocławskim Salonie Maturzystów. Wszystkie wykłady odbyły się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Gospodarzem Salonu Maturzystów była Politechnika Wrocławska gromadząc aż 44 stanowisk uczelni polskich i zagranicznych.

Uczniowie PCKZiU mieli okazję zapoznać się z ofertą i porozmawiać ze studentami Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej a także Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego i wielu innych. Mogli również porozmawiać z przedstawicielami wydawnictw i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dodatkowo każdy uczeń, który wypełnił ankietę, otrzymał bezpłatny Informator dla Maturzystów 2018.
Na spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz na prezentacjach wybranych uczelni, uczniowie poznali różne strategie podejścia do matury i dokonywania sensownych wyborów edukacyjnych pod kątem wymarzonej nauki i pracy.
Uczniowie uczestniczyli w prezentacji na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Ponadto o swojej ofercie edukacyjnej opowiedzieli przedstawiciele największych uczelni w Polsce i zagranicznych. Uczniowie również indywidualnie rozmawiali z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku salon na Politechnice Wrocławskiej odwiedziło ponad 8 tysięcy maturzystów.
Po tych wszystkich wydarzeniach nie pozostaje nic innego, jak tylko powiedzieć: „Maturzyści – do dzieła!