Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Na rynku coraz ważniejsza jest praktyczna nauka zawodu, zdobycie kwalifikacji i umiejętności. Uczniowie chętniej korzystają ze staży i praktyk, a firmy częściej zatrudniają młodych. Jedną ze szkół w powiecie, która przyjęła charakter dualnego kształcenia zawodowego, tzn. połączyła praktykę z wiedzą teoretyczną jest Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. W sierpniu br. kolejni uczniowie z PCKZiU odbyli staże zagraniczne na terenie Niemiec w miejscowości Gera, uczestnicząc w projekcie „Moja przyszłość to Europa – zagraniczne staże zawodowe.” Realizacja przebiegała w partnerstwie między Fundacją „Learn Co” oraz niemiecką organizacją Görlitzer Fortbildungszentrum für Handwerk und Denkmalpflege e.V. Projekt współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), realizowany na zasadach Programu Erasmus+. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów Technikum Mechanicznego z klasy II: Szymon Woźny i Mateusz Gurdak.


Celem głównym projektu było zdobycie nowych doświadczeń zawodowych, wzbogacenie świadomości branżowej, poznanie nowoczesnych technologii i porównanie ich z trendami stosowanymi w Polsce, zauważenie podobieństw i różnic, implementacja najkorzystniejszych rozwiązań w Polsce oraz nauka języka niemieckiego zawodowego.
To też szansa na pracę. Młody człowiek, po zakończeniu stażu , może otrzymać propozycję zatrudnienia. - To już nie jest taki „surowy”, młody człowiek - zaznacza pani Wioletta Pieszczek. - Jest przygotowany do pracy. Firma nie musi już w niego tyle inwestować. To korzyść dla zakładu. Absolwenci po stażach bardzo często otrzymują propozycje pracy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dokument Europass Mobilność w celu transferu i uznania efektów kształcenia zagranicą przez polskie zakłady realizujące praktyczną naukę zawodu. Nad uczestnikami czuwał opiekun, który na miejscu pomagał w komunikacji oraz rozwiązywał bieżące problemy.
Każdy wyjazd poprzedza przygotowanie językowe, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne oraz przygotowanie kulturowe i organizacyjne. Ich celem jest doskonalenie umiejętności komunikacji interpersonalnej i radzenia sobie ze stresem w obcym środowisku, kształcenie umiejętności nawiązywania kontaktów i porozumiewania się po niemiecku oraz poznanie Niemiec. Chętnych jest zawsze więcej niż miejsc na stażu.