Rekrutacja
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Rekrutacja Rekrutacja
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Znów nadszedł wrzesień i chociaż wciąż pamiętamy beztroskie wakacyjne dni, już czas, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Dwumiesięczna przerwa dobiegła końca, a My - opaleni, wypoczęci i w większości przypadków uśmiechnięci - spotkaliśmy się ponownie w szkole.
4 września Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze stało się miejscem inauguracji roku szkolnego 2017/2018. Uroczystości przebiegły w podniosłej atmosferze. Uczniowie w asyście pocztu sztandarowego odśpiewali hymn państwowy, a następnie Dyrektor PCKZiU - Pani Lucyna Buczkowska, serdecznie powitała przybyłych gości: panią Beatę Janas - Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej, pana Arkadiusz Baranowskiego - Wicestarostę powiatu jaworskiego, pana Krzysztofa Kowalczyka - Dyrektora Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych, grono pedagogiczne oraz uczniów. Wszystkim uczniom życzyła sukcesów w nauce i wielu radosnych chwil, a nauczycielom pozytywnych efektów w pracy dydaktyczno-wychowawczej i satysfakcji z osiąganych wyników.


Mnóstwo ciepłych słów skierowano również do uczniów rozpoczynających edukację w naszej szkole. - Wracamy dzisiaj po pięknych, wakacyjnych dniach. Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy wypoczęci, radośni, ale przede wszystkim pełni energii i zapału, aby podjąć trud nauki przez te dziesięć miesięcy. Szczególnie gorąco chciałam powitać uczniów klas pierwszych. Uczniów wyjątkowych, uczniów branżowej szkoły pierwszego stopnia, która na skutek reformy oświaty zastępuje zasadniczą szkołę zawodową. Witam gorąco uczniów klas pierwszych technikum, którzy również są wyjątkowi, bo rozpoczynają naukę według nowej podstawy programowej kształcenia zawodowego - mówiła Lucyna Buczkowska, dyrektor PCKZiU. W roku szkolnym 2017/2018 utworzono cztery klasy technikum: 1A (technikum informatyczne, wych. pani Joanna Bąk), 1E (technikum ekonomiczne, wych. pan Jarosław Pieszczek, 1D (technikum logistyczne, wych. pani Izabela Walusiak-Zdunek), 1T (technikum mechaniczne, wych. pani Bożena Kęsicka) oraz trzy klasy z branżowej szkoły I stopnia: 1H wych. pani Marta Hubar, 1M wych. pan Waldemar Wdowiak, 1K wych. pani Edyta Dąbrowska-Nowak.

 


Następnie przyszedł czas na dobre wieści ze Starostwa Powiatowego. - W piątek dowiedzieliśmy się o wspólnym sukcesie. Mamy dwa miliony, które dostaliśmy z Unii Europejskiej dla PCKZiU w Jaworze! W projekcie uczestniczy PWSZ w Legnicy. Będziecie mogli uczestniczyć w praktykach zawodowych, ale także w zajęciach laboratoryjnych i praktykach w PWSZ. Praktyki będą płatne. Oprócz tego wyposażona zostanie pracownia logistyczna - mówił Arkadiusz Baranowski.
Następnie uczeń technikum informatycznego Adrian Hopek otrzymał nagrodę od Dyrektora Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych pana Krzysztofa Kowalczyka za społeczne zaprojektowanie nowej strony internetowej ośrodka.

Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych poszerzają ofertę edukacyjna pckziu. Uczniowie PCKZiU, dzięki realizowanym przez szkołę europejskim projektom edukacyjnym, mają możliwość odbywania praktyki zawodowej za granicą. W ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego" z Programu Erasmus +, realizowanego przez Fundację Learn Co, uczniowie z PCKZiU z ZSZ w Jaworze, odbyli dwutygodniowy staż w Gerze na terenie Niemiec. W zawodzie mechanik pojazdów samochodowych: Konrad Tychański oraz Sebastian Rzepa oraz Mariusz Karpiej w zawodzie elektryk odbywali staż w niemieckich przedsiębiorstwach. Cały pobyt mieli zapewniony z programu łącznie z kieszonkowym i dokumentem EURPAS, stwierdzającym ich doświadczenie zawodowe na terenie Niemiec.
Towarzyszyli im nauczyciele: Kierownik Szkolenia Praktycznego Wioletta Pieszczek, nauczyciele przedmiotów zawodowych: Jarosław Pieszczek i Andrzej Kiełb. Kadra pedagogiczna poznała działalność Izby Rzemieślniczej Wschodniej Turyngii, zwiedziła Szkołę Zawodową w Gerze liczącą 2000 uczniów i kształcącą w podobnych kierunkach co PCKZiU w Jaworze, poznała specyfikę kształcenia zawodowego w Instytucji Edukacyjnej w Gerze, prowadzonej przez Izbę rzemieślniczą. Nauczyciele nawiązali kontakt z przedstawicielem reprezentującym Cech Rzemiosł Różnych w Gerze.
Dal uczniów i nauczycieli PCKZiU w Jaworze był to niezwykle spędzony czas, owocny w doświadczenia i przeżycia oraz w naukę języka niemieckiego.
Wszystkim na początek nowego roku szkolnego życzymy owocnej pracy oraz niespożytych sił do realizacji pasji i rozwijania zainteresowań. Powodzenia!