ERASMUS+ Staże w Hiszpanii
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
ERASMUS+ Staże w Hiszpanii ERASMUS+ Staże w Hiszpanii
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od 31 maja do 2 czerwca uczniowie PCKZiU przebywali na warsztatach matematyczno-mechanicznych w Karpaczu. Uczestniczyli w nich uczniowie trzeciej klasy technikum mechanicznego wraz z wychowawcą Monika Kopaczewską - Trzeciak oraz nauczycielem przedmiotów zawodowych Andrzejem Kiełbem. Do południa zajęcia, wykłady, po południu konkursy zadaniowe, a na zakończenie warsztatów emocjonujący mecz matematyczno - mechaniczny.
Pierwszego dnia grupa zdobyła najwyższy szczyt Karkonoszy Śnieżkę. Drugiego dnia uczniowie uczyli się w grupach matematyki oraz przygotowywali się do zbliżającego się egzaminu zawodowego.

Podczas warsztatów uczestnicy sporo czasu poświęcili matematyce i zagadnieniom mechanicznym. Znaleźli jednak czas także na zwiedzanie i inne formy wspólnego spędzania czasu. Warsztaty to nie tylko ciekawe zajęcia, ale i niezwykła okazja do uczenia się matematyki oraz mechaniki, rozwijania umiejętności argumentowania, prezentowania rozwiązań, uważnego śledzenia rozumowań i znajdowania w nim luk i błędów. Takie wyjazdy uczą też współpracy w grupie. Zadania, z którymi uczestnicy musieli się mierzyć, są odmienne od sztampowych zadań podręcznikowych i egzaminacyjnych. Są ciekawe i mają zróżnicowany stopień trudności, co pozwala na stosowanie różnych strategii rozgrywki. Uczniowie warz z nauczycielami jednomyślnie uważają, że był to bardzo owocny i udany wyjazd.