Nabór do projektu!
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Nabór do projektu! Nabór do projektu!
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dzień wymiaru sprawiedliwości w Jaworze świętowany był w formie gry terenowej pt. "Temida da się lubić". Uczniowie PCKZiU zmierzyli się w wielu dziedzinach sądownictwa i jego historii, spacerując po mieście i zdobywając potrzebne im punkty. Odwiedzili m.in. Komendę Powiatową Policji oraz Urząd Miasta Jawora. Gra była również upamiętnieniem zmarłego w 1992 roku sędziego Giovanniego Falcone.


23 maja obchodzimy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Z tej okazji Sąd Rejonowy w Jaworze zorganizował dla uczniów jaworskich szkół ponadgimnazjalnych grę terenową pt. „Temida da się lubić”. Uczestnicy gry musieli rozwiązać zadania dotyczące funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i jego historii. Rywalizacja rozgrywała się w 4 punktach miasta. W Sądzie Rejonowym, na Komendzie Powiatowej Policji, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Liceum Ogólnokształcącym nr I oraz w Urzędzie Miasta Jawora. W każdym z tych miejsce gracze otrzymali kartę zadań z pytaniami dotyczącymi sądownictwa. W biegu wzięło udział 27 dwuosobowych drużyn.
Zaproszeni do Sądu goście wysłuchali również prelekcji adwokat Matyldy Kogut na temat – „Kobiety w adwokaturze” oraz asystenta sędziego Macieja Borawskiego o tym „Jak to kiedyś karali...”
Dzień Wymiaru Sprawiedliwości upamiętnia także śmierć sędziego śledczego Giovanniego Falcone, jego żony oraz ochraniających ich funkcjonariuszy policji, zamordowanych 23 maja 1992 r. przez sycylijską mafię. Sędzia ten dał się poznać jako człowiek bezkompromisowo walczący o sprawiedliwość.
Na koniec biegu, wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz upominki wręczone z rąk organizatorów oraz Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Berę.