Nabór do projektu!
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Nabór do projektu! Nabór do projektu!
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W piątek 28 kwietnia br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przez tegorocznych maturzystów. 94 abiturientów odebrało z rąk Wicedyrektor Ewy Wojtali świadectwa ukończenia szkoły. Akademia rozpoczęła się o godzinie 12. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, wśród nich Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej pani Beata Janas. Nie zabrakło oczywiście rodziców abiturientów, grona pedagogicznego naszej szkoły z dyrekcją na czele oraz samych absolwentów. Zebranych powitała Wicedyrektor szkoły.
Dla uczniów klas IVA, IV E, IV D oraz IV T była to okazja do podsumowania czterech lat spędzonych w szkole. Dlatego też emocje towarzyszące temu wydarzeniu były ogromne zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Na uroczyste pożegnanie maturzystów złożyły się m.in. wystąpienia okolicznościowe, wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz ślubowanie maturzystów na sztandar szkoły. W wystąpieniach okolicznościowych padały słowa podsumowań, podziękowań i życzeń nie tylko dla maturzystów, ale również dla wszystkich, których praca złożyła się na ich kształcenie i wychowanie. Pani dyrektor podsumowując cztery lata nauki obecnych absolwentów, wymieniła ich sukcesy w nauce, konkursach, olimpiadach i sporcie, jednocześnie wyraziła nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają do realizacji marzeń i planów życiowych. Życzyła powodzenia na egzaminie maturalnym i trafnego wyboru dalszej drogi kształcenia.
W swoim wystąpieniu pani Wicedyrektor Ewa Wojtala gratulowała uczniom ukończenia szkoły i życzyła dalszych sukcesów edukacyjnych, a następnie pani Beata Janas odczytała list starosty Stanisława Laskowskiego skierowany do absolwentów, społeczności szkolnej i rodziców. Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej pani Beata Janas wręczyła nagrody Zarządu Powiatu Jaworskiego wyróżnionym maturzystom (Weronika Ancerowicz, Damian Kuska i Łukasz Poterała, Klaudia Gwóźdź).

Nagrody i podziękowania z rąk pani dyrektor, wychowawców i nauczycieli otrzymało wielu absolwentów. Stanowiły one uwieńczenie długotrwałej nauki i pracy nad sobą przed ważnym życiowym egzaminem maturalnym.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali następujący absolwenci: Weronika Ancerowicz, Damian Kuska, Łukasz Poterała, Klaudia Gwóźdź, Kacper Pańczyk oraz Angelika Stefaniak. W imieniu maturzystów słowa podziękowania dla nauczycieli za cierpliwe przekazywanie wiedzy, wskazanie perspektyw, wspieranie w trudnych chwilach skierowała absolwentka Monika Olszewska.

Dyplomy za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym otrzymali: Karolina Kowalska, Adrianna Pieniążek i Daniel Płoch. Dyplom za zaangażowanie i pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego otrzymała uczennica klasy IV E Monika Olszewska. Dyplom za zaangażowanie i systematyczną pracę na rzecz biblioteki szkolnej otrzymały: Adrianna Pieniążek i Klaudia Szajb oraz Renata Marczyńska i Monika Olszewska. Dyplomy za pracę w szkolnym oraz powiatowym wolontariacie otrzymali: Arkadiusz Bogacz, Wiktor Dębicki, Przemysław Fidos, Mateusz Janik, Piotr Prusiewicz, Angelika Stefaniak, Patryk Ślesicki, Dawid Trzebniak, Faustyna Wersocka, Marcin Zgliński, Damian Zapart, Monika Olszewska, Daniel Płoch, Klaudia Rosołowska, Natalia Niedźwiedzka oraz Renata Marczyńska. Dyplomy za osiągnięcia sportowe otrzymali: Bartosz Gwiździał, Monika Piotrowska, Kinga Szczepaniak, Adam Auguścik, Patryk Błażewicz, Dawid Duda, Kacper Pańczyk, Adrianna Pieniążek, Klaudia Pierz, Oliwia Bartnicka, Kamil Majda, Natalia Niedźwiedzka, Monika Olszewska, Daniel Płoch, Klaudia Rosołowska oraz Dawid Tłusty.
Nagrody otrzymali również najlepsi absolwenci w zawodzie. Przy przyznawaniu tych wyróżnień pod uwagę brane były wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. W zawodzie technik mechanik nagrodę otrzymał Arkadiusz Bogacz, w zawodzie technik informatyk- Łukasz Poterała, w zawodzie technik logistyk- Klaudia Gwóźdź, w zawodzie technik ekonomista- Adrian Węglewski.
Kolejnym punktem akademii był program artystyczny , podczas którego uczniowie w sposób humorystyczny przedstawiali sylwetki swoich wychowawców. Występ szkolnych aktorów wcielających się w rolę swoich nauczycieli rozbawił publiczność do łez. Wzruszające również były filmy, w których wychowawcy wspominali swoje klasy oraz poszczególnych uczniów.

Starszych kolegów i koleżanki w imieniu społeczności uczniowskiej pożegnali uczniowie klasy 2 D pod kierunkiem pani Magdaleny Kowalskiej. Pożegnanie odbyło się w klimacie wspomnień, a mottem przewodnim były słowa „do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć znowu dalej”. Prowadzący w imieniu całej społeczności szkolnej życzyli absolwentom samych sukcesów w dalszym życiu.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane - stawało się zrozumiale, przyjazne i bliskie. Uczniowie klasy 2 D, żegnając swoich starszych kolegów, życzyli im udanych egzaminów maturalnych.

Maturzyści! Trzymamy za Was kciuki podczas egzaminów! Wierzymy, że trud włożony w przygotowania do matury zaprocentuje Wam i zaowocuje znakomitymi wynikami. Powodzenia!