Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dnia 3 kwietnia 2017r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbył się dwie akcje – Oddaj Krew oraz Daj włos!
Akcja Oddaj Krew jest już osiemnastą edycją w Naszej szkole. Absolwenci, uczniowie PCKZiU, I LO i grono pedagogiczne podzieli się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze – własną krwią. Niestety, nie każdy chętny może zostać dawcą. Wiele osób musiało zrezygnować po wstępnych badaniach, którym zostaje poddany każdy zainteresowany oddaniem krwi. Przyczyn było wiele: niedawno przebyta choroba, zbyt niska waga ciała, niewłaściwe ciśnienie czy też zbyt niski poziom hemoglobiny.


Ostatecznie krew oddało 44 osoby w ilości prawie 20 litrów krwi. Od 2008 r. w naszej Szkole dzięki fenomenalnej młodzieży zebrano już ponad 360 litrów krwi.
Za ten najpiękniejszy dar humanitarny – podzielenie się własną krwią, która ratuje życie niejednemu człowiekowi - wszystkim serdecznie dziękuje. Pragnę podkreślić, że jest to najpiękniejszy czyn, dowód wysokiego zaangażowania społecznego i poczucia silnej więzi międzyludzkiej. Jest to gest, wynikający z pobudek międzyludzkiej życzliwości i miłosierdzia. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźnim i umiejętne pochylenie się nad ludzkim cierpieniem. Cieszę się, że nasza szkolna społeczność rozumie, iż najcenniejszą wartością każdego człowieka jest zdrowie i życie, a WIELKIMI są Ci, którzy je ratują.
Jeszcze raz wszystkim, którzy oddali krew, którzy chcieli uczynić ten tak chlubny gest oraz tym, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia: dyrekcji PCKZiU, wolontariuszom z klasy 3E, pani pielęgniarce należą się ogromne podziękowania gdyż „Człowiek jest tyle wart, ile czyni dla Drugiego”.
Kolejną akcja planowana jest w październiku br., już dziś zachęcam do zostania Honorowym Dawcą Krwi. Krew można oddawać nie tylko podczas akcji w PCKZiU, ale również w centrach krwiodawstwa. Koordynatorem akcji niezmiennie od 18 edycji jest Jarosław Pieszczek.

Po raz pierwszy odbyła się akcja Daj włos! Fundacji Rak n’Roll, która pomaga zebrać naturalne włosy, na peruki dla osób w trakcie lub po chemioterapii. Włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Jedynym warunkiem by pomóc było ścięcie minimum 25 cm włosów. Odważnymi, chętnymi do pomocy okazały się uczennice naszej szkoły: Martyna Tomaszczyk, Justyna Płodzień, Wiktoria Szymczyk, Kornelia Cebula, Paulina Krosnowska, Katarzyna Dzitkowska, Natalia Dziewa oraz jedna uczennica I LO – Dominka Gryko. Nową fryzurą i dobrym sercem może się pochwalić także pani Dorota Paluchowska – nauczycielka I LO i PCKZiU. Dużym zaskoczeniem był przyjazd Alicji Dzitkowskiej – uczennicy III klasy gimnazjum, która oddała ponad 50 cm włosów!!! Z każdym cięciem związane były wielkie emocje, a nawet polały się łzy wzruszenia. Angelika Bartosiak zaś w ramach przeprowadzanej akcji przekazała na cele fundacji perukę.
Serdeczne podziękowania dla Salonu Piękności EFEKT Daniela Rzepy oraz Magdy Podoba za okazaną bezinteresowną i nieodpłatną fachową pomoc fryzjerską przy ścinaniu włosów - DZIĘKUJEMY! Niezwykle pomocne podczas akcji były również wolontariuszki – uczennice III klasy szkoły zawodowej w zawodzie fryzjer – Marlena Pelc (pracodawca – Izabela Kupczyk), Malwina Szymańska (pracodawca – Monika Lech) oraz Magdalena Ciach(pomoc techniczna) i Paulina Andryszak (foto)– DZIĘKUJEMY! Koordynatorem akcji Daj włos w PCKZiU była Izabela Walusiak-Zdunek. Kolejna akcja Daj Włos już za rok, ale już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.