Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

User Rating: 3 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar InactiveStar Inactive
 

Podobnie jak w minionych latach szkoły ponadgimnazjalne w powiecie jaworskim otwarły swoje podwoje przed gimnazjalistami z Bolkowa, Męcinki, Marcinowic, Wiadrowa, Budziszowa i Jawora, którzy już wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. 24 marca br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Jaworze zorganizowany został „Dzień Otwarty”. Na gości odwiedzających w tych dniach szkoły czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz", poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie, porozmawiać o kierunkach kształcenia i warunkach nauki.


Przybyłych w tych dniach uczniów wraz z opiekunami przywitała Pani Dyrektor Lucyna Buczkowska, która wraz z gronem pedagogicznym zapraszała wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach i prezentacjach. W murach szkoły gimnazjaliści mogli m.in.: obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą życie szkolne PCKZiU, stoiska promujące technika oraz szkołę branżową I stopnia. Duzym zainteresowaniem cieszyło się stoisko informatyków gdzie można było 'wyładować swoje złe emocje' demolujac sprzęt komputerowy (oczywiście stary i już niedziałający). Uczniowie z gimnazjum z zaciekawieniem przyglądali się popisom logistyków jeżdżących na tzw. paleciaku. Natomaist stoisko ekonistów przyciągnęło gimnazjalistów zainteresowanych liczbami, odsetakmi i rachunkowością. Uczniwoie zadawali swoim starszym kolegom wiele pytań dotyczących przedmiotów zawodowych jak i maturalnych. Gimnazjaliści dobrze bawili się również podczas prezentacji wokalno – muzycznej przygotowanej przez uczniów PCKZIU.

 


Następnie uczniowie zostali podzieleni na małe grupy i w asyście nauczycieli uczących w szkołach mogli m.in.: zwiedzić pracownie specjalistyczne, komputerowe, bibliotekę i salę gimnastyczną, zobaczyć pokaz fryzjerski czy też przyjrzeć się ciekawym prezentacjom wykonanych przez swoich starszych kolegów.
W trakcie zwiedzania szkoły uczniowie mieli możliwość pobrania materiałów informacyjnych o Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Szkoła ta przygotowała dla nich interesujące oferty kierunków i zawodów. Dodać należy, że uczniowie PCKZIU mogą uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach dodatkowych, w tym w prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Wyższej Szkoły Logistycznej. Ofertę naszej szkoły wzmacnia program stypendialny adresowany do uzdolnionej młodzieży. Dzień Otwarty dostarczył rzetelnej wiedzy o szkole , a niezdecydowanych zachęcił do wstąpienia w szeregi jej uczniów , przyczynił się do popularyzacji szkoły w środowisku lokalnym.


24 marca w Auli PCKZiU w Jaworze odbyły się również XV Powiatowe Targi Edukacyjne zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze. Po raz kolejny patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Starosta Jaworski. Zaproszenie organizatora przyjęli: Wanda Gołębiowska Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Stanisław Laskowski Starosta Jaworski, Arkadiusz Baranowski Wicestarosta Jaworski, Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatu Jaworskiego, Jarosław Simon Zastępca Dyrektora Urzędu Pracy w Jaworze, Mariola Labryga komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Jaworze, oraz wystawcy: wykładowcy wyższych uczelni, studenci, specjaliści ds. promocji i marketingu, doradcy zawodowi, jak też dyrektorzy szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele szkół powiatu jaworskiego.
Celem Targów było zaprezentowanie uczniom powiatu jaworskiego dorobku oraz oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych i szkół wyższych oraz ofert instytucji związanych z edukacją i rynkiem pracy. Szkoły przedstawiły swoje propozycje kierunków kształcenia na rok szkolny 2017/2018.